Honywell Garrett
Link ECU
Tuners Edge
Shannons Insurance
Precision Turbo
MTQ
Castrol EDGE
Haltech
Drag News
 
 
 
 
 
 
 
 

Oceania College of Technology
McKern
Freight Management Australia
Mainline Dyno
Exedy
 
 
 
 
 
 
 
 

RESULTS

 

 

 

 

 

Meeting report available HERE.

Class
Sponsor
Position
Winner
Street Compact
Turbosmart
Winner
Rodney Spannenberg
Street Compact
Turbosmart
R-Up
Luke Steathfield
All Motor
Torque Calibration Services
Winner
Ben Robinson
All Motor
Torque Calibration Services
R-Up
Dragon Popovic
Street 289
Gas Motorsport
Winner
Paul Testa
Street 289
Gas Motorsport
R-Up
Kirk Grundy
Pro 289
Gas Motorsport
Winner
Frank Cannistra
Pro 289
Gas Motorsport
R-Up
Damien McKern
Modified Compact
Haltech
Winner
Scott Cousins
Modified Compact
Haltech
R-Up
Scott Hook
Extreme
6Boost.com
Winner
Peter Papast
Extreme
6Boost.com
R-Up
Joe Gauci
Modified 10.5
GCG Turbochargers
Winner
Jason Both
Modified 10.5
GCG Turbochargers
R-Up
Daniel Soldatic
Pro Compact
PWR
Winner
Jamil Jaafer
Pro Compact
PWR
Runner Up
Jim Magliveras
Pro Turbo
McKern & Associates
Winner
George Rehayem
Pro Turbo
McKern & Associates
Runner Up
Rod Harvey
Sports Bike
Rapid Bikes Magazine
Winner
Edgell Mallis
Sports Bike
Rapid Bikes Magazine
R-Up
Dean Dawes
Outlaw Sports Bike
Rapid Bikes Magazine
Winner
Russ Thomas
Outlaw Sports Bike
Rapid Bikes Magazine
R-Up
Leonard Azzopardi
Sky's the Limit
HPHeaven.com.au
Winner
Frank Cannistra
Smoken
Fullboost.com.au
Winner
George Rehayem
Light of the Night
Torque Calibration Services
Winner
Danny Petrevski
Crew Style
Haltech
Winner
Jett Racing

Top Qualifiers

Class
Sponsor
Position
Winner
ET
Street Compact
Turbosmart
Top Q
Kade Young
11.040
All Motor
Torque Calibration Services
Top Q
Craig Wasson
9.346
Street 289
Gas Motorsport
Top Q
Wayne Dyson
7.733
Modified Compact
Haltech
Top Q
Scott Cousins
7.924
Modified 10.5
GCG Turbochargers
Top Q
Jason Both
8.007
Extreme
6Boost.com
Top Q
Joe Gauci
7.444
Pro Compact
PWR
Top Q
Rod Harvey
6.461
Pro Turbo
McKern & Associates
Top Q
Sam Sadek
7.147
Sports Bike
Rapid Bikes Magazine
Top Q
Robert Simmonds
9.076
Outlaw Sports Bike
Rapid Bikes Magazine
Top Q
Leonard Azzopardi
7.667

Show-N-Shine

Class
Sponsor
Winner
Vehicle
Top 2 Door
Microtechefi.com.au
Jason Lowe
Toyota Corolla KE20
Top 4 Door
Shamrock Shirts
Danny Makdessi
Subaru WRX
Top European
Torque Calibration Service
Brad Lowe
Porsche
Top Classic
Turbosmart
Aaron Hughes
Toyota Corolla KE20
Top Engine Bay
PWR
Mouhammed Ibrahim
BMW M3
Top Wagon/Van
Sydney Dragway
Ben Neal
Subaru Legacy
Amazing Airbrushing
Motive DVD
Amer Khalloue
Subaru WRX
Brilliant Body Kit
GCG Turbochargers
Michael Abreu
Mazda Astina
Insane Interior
Camzilla
Laurie Seguna
Holden Gemini
Perfect Paint
Gas Motorsport
Laurie Seguna
Holden Gemini
Raging Rims
McKern & Assoc
Cris Lewis
300C
You Go Girl
Sunless.com.au
Natalie Coghlan
Honda Integra
Best Show Display
Barrierpro.com.au
Mouhammed Ibrahim
BMW M3
Top Hi Tech
Bettacomputers.com.au
Mouhammed Ibrahim
BMW M3
Top Street
Sport Compact Group
Danny Makdessi
Subaru WRX
Top Elite
Sport Compact Group
Mouhammed Ibrahim
BMW M3
King of Sydney Jamboree
Sport Compact Group
Justin Whyte
Subaru WRX

Babe & Bikini Comps

Comp
Position
Winner
Babe
1st
Liz
Babe
2nd
Lauren
Babe
3rd
Imogen
Bikini
1st
Liz
Bikini
2nd
Letina
Bikini
3rd
Susie