Honywell Garrett
Link ECU
Tuners Edge
Shannons Insurance
Precision Turbo
MTQ
Haltech
Drag News
 
 
 
 
 
 
 
 

McKern
Freight Management Australia
Castrol EDGE
Mainline Dyno
Exedy
 
 
 
 
 
 
 

RESULTS

Meet report HERE

Class
Sponsor
Position
Winner
Street Compact
Turbosmart
Winner
Sebastian Najder
Street Compact
Turbosmart
Run Up
Matthew Wolfer
All Motor
Torque Calibration Services
Winner
Charlie Costanzo
All Motor
Torque Calibration Services
Run Up
Jimmy Tran
Street 289
Microtechefi.com
Winner
Sandy Di Pietro
Street 289
Microtechefi.com
Run Up
Rodney Spannenberg
Modified Compact
Haltech
Winner
Ray Fairfull
Modified Compact
Haltech
Run Up
Chris Tolomeo
Extreme
Wolf Motorsport
Winner
Steven Athans
Extreme
Wolf Motorsport
Run Up
Paul Mouhayet
Modified 10.5
Mazfix Performance
Winner
Luke Coy
Modified 1 0.5
Mazfix Performance
Run Up
Bozin Georgievski
Pro 289
SpeedFlow
Winner
Po Tung
Pro 289
SpeedFlow
Run Up
Frank Cannistra
Pro Compact
MTQ Engine Systems
Winner
Dean Cordwiner
Pro Compact
MTQ Engine Systems
Run Up
Alex Hayward
Pro Turbo
McKern & Associates
Winner
Scott Cousins
Pro Turbo
McKern & Associates
Run Up
Brad Mcilroy
Factory Xtreme
Precision Turbo
Winner
Collin Willshire
Factory Xtreme
Precision Turno
Run Up
Scott Porter
Sky's the Limit
Shannons Insurance
Winner
Ozgur Semerci
Smoken
Shannons Insurance
Winner
Phil Penny
Light of the Night
Torque Calibration Services
Winner
Trent Gillespie (0.002)
Crew Style
Shannons Insurance
Winner
Scott Porter Racing

Top Qualifiers

Class
Sponsor
Position
Winner
ET
Street Compact
Turbosmart
Top Q
Trent Gillespie
11.416
All Motor
Torque Calibration Services
Top Q
Alf Axiak
9.513
Street/Pro 289
Microtechefi.com/Speedflow
Top Q
Frank Cannistra
7.868
Modified Compact
Haltech
Top Q
Kym Von Holdt
8.121
Extreme
Wolf Motorsport
Top Q
Rob Campisi
6.656
Modified 10.5
Mazfix
Top Q
Alex Cirtoski
7.985
Pro Compact
MTQ Engine System
Top Q
Domenic Rigoli
6.896
Pro Turbo
McKern & Associates
Top Q
Scott Cousins
7.784
Factory Xtreme
Precision Turbo
Top Q
Joe Signorelli
6.53

Just Car Show-N-Shine

Trophy
Winner
Vehicle
Top Sedan
Anthony Magazzu
Mazda RX2
Top Coupe
Trent File
Mazda RX3
Top Wagon/Van/Ute
Peta Psaras
Holden Commodore
Top Paint 1st
Nathan Borg
Datsun 1200 Ute
Top Paint 2nd
Justin Fauvette
Mazda RX3
Top Interior 1st
Damien Ahearn
Mazda RX3
Top Interior 2nd
Leigh Kenney
Holden Commodore
Top Bodywork 1st
Nathan Borg
Datsun 1200 Ute
Top Bodywork 2nd
Daniel Eiset
Mazda RX3
Rotary Engine Bay 1st
Damien Ahearn
Mazda RX3
Rotary Engine Bay 2nd
Justin Fauvette
Mazda RX3
Piston Engine Bay 1st Jason Lowe Toyota KE20
Piston Engine Bay 2nd
Leigh Kenney
Holden Commodore
Top Mazda
Brandan Buxton
Mazda RX3
Top Nissan / Datsun
Peter Pop
Datsun 1600
Top Toyota
Jason Lowe
Toyota KE20
Best Wheels
Dale Coghlan
Nissan 200SX
Tuff Stance
Jay Sassine
Mitsubishi Lancer
Top Engineering
Anthony Magazzu
Mazda RX2
Top Hi-Tech
Allen Edwards
Subaru WRX
Promoters Choice 1
John Bush
Mazda 1300
Promoters Choice 2
Ethan Stirling
`Nissan 200SX
Promoters Choice 3
George Lisoudis
Ford Escort
Promoters Choice 4
Michael Lewis
Toyota HiLux
3rd Pace Overall
Damien Ahearn
Mazda RX3
2nd Place Overall
Justin Fauvette
Mazda RX3
King of Sydney Jamboree
Nathan Borg
Datsun 1200 Ute

Edge Models Babe & Bikini Comps

Comp
Position
Winner
Babe
1st
Shenae G
Babe
2nd
Amy B
Babe
3rd
Tahnee S
Bikini
1st
Cerise B
Bikini
2nd
Susan K
Bikini
3rd
Suzanne S