Honeywell Garratt
Link ECU
Tuners Edge
Shannons Insurance
Precision Turbo
MTQ
Haltech
Drag News
 
 
 
 
 
 
 
 

McKern
Freight Management Australia
Castrol EDGE
Mainline Dyno
Exedy
 
 
 
 
 
 
 

RESULTS

Racing

Class
Sponsor
Position
Winner
Street Compact
Turbosmart
Winner
Marcos Dillmann
Street Compact
Turbosmart
Run Up
Steven Johnson
All Motor
Freight Management Australia
Winner
Tim James
All Motor
Freight Management Australia
Run Up
Brendon Burnett
Street 289
MTQ Engine Systems
Winner
Moustafa Sakina
Street 289
MTQ Engine Systems
Run Up
Sam Meintanis
Modified Compact
Shannons
Winner
Jay Sadek
Modified Compact
Shannons
Run Up
George Rehayem
Extreme
Jamboree
Winner
Peter Papast
Extreme
Jamboree
Run Up
Joe Sorbello
Modified 10.5
Link ECU
Winner
Vince Rigoli
Modified 1 0.5
Link ECU
Run Up
Phil Penny
J275
Race Car Engineering
Winner
Steve Bezzina
J275
Race Car Engineering
Run Up
Nathan Farrugia
Pro Compact
McKern
Winner
Steve Barnett
Pro Compact
McKern
Run Up
Jurgin Piscopo
Pro Turbo
Platinum Automotive Smash Repairs
Winner
Dom Rigoli
Pro Turbo
Platinum Automotive Smash Repairs
Run Up
Nikki Hepburn
Pro Mod
Honeywell Garrett
Winner
Paul Mouhayet
Pro Mod
Honeywell Garrett
Run Up
John Briscas
Factory Xtreme
Precision Turbo
Winner
Scott Porter
Factory Xtreme
Precision Turbo
Run Up
Nathan Hagenson
Sky's the Limit
Honeywell Garrett
Winner
Danny Landsdown
Smoken
Tuners Edge
Winner
Phil Penny
Light of the Night
Honeywell Garrett
Winner
Vince Rigoli 0.004
Crew Style
Shannons
Winner
Nick Tsoltoudis

Top Qualifiers

Class
Sponsor
Position
Winner
ET
Street Compact
Turbosmart
Top Q
Ibrahim Aoud
All Motor
Freight Management Australia
Top Q
Mark Constanzo
9.335
Street 289
MTQ Engine Systems
Top Q
Sam Meintanis
7.841
Modified Compact
Shannons
Top Q
Emmanual Mann
8.369
Extreme
Jamboree
Top Q
Gerry Sarafoglou
7.221
Modified 10.5
Link ECU
Top Q
Phil Penny
8.042
J275 Race Car Engineering Top Q Nathan Farrigua 6.947
Pro Compact
McKern
Top Q
Rodney Rehayem
6.948
Pro Turbo
Platinum Automotive Smash Repairs
Top Q
Dom Rigoli
7.452
Pro Mod
Honeywell Garrett
Top Q
John Briscas
6.108
Factory Xtreme
Precision Turbo
Top Q
Scott Porter
6.343

SHANNONS Show-N-Shine

Trophy
Winner
Vehicle
Top Sedan
Tim Saliba
Holden Commodore
Top Coupe
Robert Tripodina
Toyota Corolla
Top Wagon/Van/Ute
Ben Smith
Toyota Hi-Lux
Top Paint
James Demetre
Holden Torana
Top Interior
Craig Edwards
Subaru WRX
Top Bodywork
Laurie Seguna
Holden Gemini
Rotary Engine Bay
Peter Demetre
Mazda RX3
Piston Engine Bay
Aaron Hughes
Toyota Corolla
Top Mazda
Steve Caplin
Mazda 808
Top Nissan / Datsun
Dale Coghlan
Nissan 200SX
Top Toyota
Mark Musumeci
Toyota Corolla
Best Wheels
Michael Losquino
Toyota Corolla
Tuff Stance
Jay Sassine
Mitsubishi Lancer
Top Engineering
Andy Coles
Holden VK Commodore
Top Hi-Tech
Peta Psaras
Holden Commodore
Promoters Choice 1
Sid Tobaji
Holden Commodore
3rd Pace Overall
Steve Caplin
Mazda 808
2nd Place Overall
James Demetre
Holden Torana
King of Brisbane Jamboree
Laurie Seguna
Holden Gemini

WICKED WEASEL Babe & Bikini Comps

Comp
Position
Winner
Babe
1st
Babe
2nd
Kezia
Babe
3rd
Amanda
Bikini
1st
Kezia
Bikini
2nd
Bikini
3rd
Suzanne