Honeywell Garratt
Tuners Edge
Shannons Insurance
Precision Turbo
MTQ
Haltech
Drag News
 
 
 
 
 
 
 

McKern
Freight Management Australia
Mainline Dyno
Exedy
 
 
 
 
 
 
 

RESULTS

Racing

Class
Sponsor
Position
Winner
Street Compact
MTQ Engine Systems
Winner
Joseph Freire
Street Compact
MTQ Engine Systems
Run Up
Martin Whelan
All Motor
Freight Management Australia
Winner
Jason Stoodley
All Motor
Freight Management Australia
Run Up
Mark Costanzo
Street 289
ProMaz
Winner
Rodney Spannenberg
Street 289
ProMaz
Run Up
Mohamed Salame
Modified Compact
Jamboree
Winner
Christopher Tolomeo
Modified Compact
Jamboree
Run Up
Mark Gilbert
Modified 10.5
Jamboree
Winner
Scott Hoffmann
Modified 1 0.5
Jamboree
Run Up
Adam Nuner
J275
Race Car Engineering
Winner
Varun Sharma
J275
Race Car Engineering
Run Up
Mostafa Sakina
Pro Compact
McKern
Winner
Andrew Maratos
Pro Compact
McKern
Run Up
Kelly Bettes
Pro Turbo
Platinum Automotive Smash Repairs
Winner
Loues Cosentino
Pro Turbo
Platinum Automotive Smash Repairs
Run Up
Nick Tsoltoudis
Pro Mod
Jamboree
Winner
PJ Todarello
Pro Mod
Jamboree
Run Up
Michael Haimandos
Factory Xtreme
Precision Turbo
Winner
George Rehayem
Factory Xtreme
Precision Turbo
Run Up
Ben Bray
Sky's the Limit
Honeywell Garrett
Winner
Smoken
Tuners Edge
Winner
Anthony Maatouk
Light of the Night
Oceania College of Technology
Winner
Christopher Tolomeo 0.008
Crew Style
Shannons
Winner

Top Qualifiers

Class
Sponsor
Position
Winner
ET
Street Compact
MTQ Engine Systems
Top Q
Adam Lesnik
10.522
All Motor
Freight Management Australia
Top Q
Mark Constanzo
9.707
Street 289
ProMaz
Top Q
Mohamed Salame
8.381
Modified Compact
Jamboree
Top Q
Fred Karam
8.316
Modified 10.5
Jamboree
Top Q
Adam Nuner
7.814
J275 Race Car Engineering Top Q Nathan Farrugia 6.992
Pro Compact
McKern
Top Q
Rodney REhayem
7.07
Pro Turbo
Platinum Automotive Smash Repairs
Top Q
Loues Cosentino
6.662
Pro Mod
Jamboree
Top Q
Greg Tsakiridis
5.913
Factory Xtreme
Precision Turbo
Top Q
Joe Signorelli
6.411

SHANNONS Show-N-Shine

Trophy
Winner
Vehicle
Top Sedan
Samantha Austin
Mazda RX4
Top Coupe
Mark Musumeci
Toyota Corolla
Top Wagon/Van/Ute
Peta Psaras
VE Commodore Wagon
Top Paint
Ben Stellino
Mazda RX3
Top Interior
Craig Edwards
Subaru WRX
Top Bodywork
Steve Chaplin
Mazda RX3
Rotary Engine Bay
Joe Nsair
Mazda RX3
Piston Engine Bay
Sid Tobaj
VL Commodore
Top Mazda
Dean Cecil
Mazda RX3
Top Nissan / Datsun
Clayton Aussel
Datsun 1200
Top Toyota
Jason Lowe
Toyota Corolla
Best Wheels
Dale Coghlan
Nissan 200SX
Tuff Stance
Andrew Coles
VL Comodore
Top Engineering
Joe Musumeci
Mazda RX2
Top Hi-Tech
Naved Ameriopour
Nissan 200SX
Promoters Choice 1
Michael M
Holden Cruz
King of Brisbane Jamboree
Steve Chaplin
Mazda RX3

Sound Warz Sound Off

Class
Winner
Novice SPL 1st
Paul H-hodeir
Novice SPL 2nd
Shane Wegener
Advanced SPL 1st
Peta Psaras
Advanced SPL 2nd
Gina Harrison
Expect SPL 1st
Shalfraaz Ali
Expect SPL 2nd
Chris R Moores
Open SPL 1st
Mitchell Mbooma Bulmer
Open SPL 2nd
Lance Uiese
Novice SQ 1st
Laura McMurdo
Novice SQ 2nd
Mitchell Mbooma Bulmer
Advanced SQ 1st
D Tang
Advanced SQ 2nd
Christopher Cretch
Show Class 1st
Gina Harrison
Show Class 2nd Peta Psaras
SPL King
Mitchell Mbooma Bulmer
SQ Master
D Tang

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Babe & Bikini Comps

Comp
Position
Winner
Babe
1st
Courtney E
Babe
2nd
Katherine L
Babe
3rd
Michelle C
Bikini
1st
Michelle C
Bikini
2nd
Courtney E
Bikini
3rd
Suzanne S